Jak przebiega test sprawnościowy do policji?

Do policji nie jest łatwo się zdobyć, choćby jest to marzeniem wielu młodych facetów, a coraz częściej także i kobiet. Nie jest to jednak proste, gdyż powinno się wykazać się odpowiednim poziomem sprawności fizycznej. Trzeba więc udowodnić, że jest się odpowiednim, a nasz organizm wytrzyma bardzo duże obciążenia.

Jak zatem przebiega test sprawnościowy do policji?.Przebieg testu sprawnościowego. Test sprawności fizycznej do policji organizuje się zwykle na sali gimnastycznej. Kandydaci muszą być odpowiednio przygotowani, to oznacza wyposażeni w obuwie sportowe, oraz uzasadniony strój. Kobiety, a przy tym muszą pozbyć się biżuterii i innych ozdób, a także upiąć włosy. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, prowadzona jest grupowa rozgrzewka, a czas mierzony jest wnikliwie co do 0,1 sekundy. Test sprawności do policji składa się z ośmiu ćwiczeń. Zaliczamy do nich: okrążanie stojaków- czas rozpoczyna się od momentu wstania z materaca. Następnie kandydat do służby dobiega do pierwszego stojaka, okrążając go z lewej strony, następnie do drugiego- robiąc to samo z tym, że zaczynając od strony prawej.
przewroty na materacu- chodzi tu o przewroty gimnastyczne, a także przewroty przez bark, wzdłuż trzech materaców.
przenoszenie manekina- po wstaniu z materacu, kandydat na policjanta ma za zadanie pochwycić manekina, o wadze 28 kilogramów, następnie przenieść go, możliwie najszybciej wokół oddalonego o 5 metrów stojaka i wrócić z nim na miejsce początkowe. Pokonanie płotków lekkoatletycznych- płotki o wysokości 76 centymetrów, przyszły policjant albo policjantka, ma za zadanie pokonać górą. Rzut piłką lekarską- piłka lekarska rzucana zza głowy, musi pokonać odległość 5 metrów. Przenoszenie piłki lekarskiej-  z pozycji leżącej, ze zgiętymi kolanami, kandydat musi wytworzyć 10 przenoszeń piłki lekarskiej, o masie 2 kilogramów. Piłka musi dotknąć materaca za głową, a następnie szczebli drabinki. Skrzynie gimnastyczne- powinno się pokonać je góra, dowolną techniką bieg wahadłowy- przebiegnięcie dziesięciokrotne dystansu 5 metrów, ze zmianą kierunku biegu.

Dodatkowe informacje: test sprawności fizycznej do policji.