Pozytywne wyroki sądowe o odszkodowanie i zadośćuczynienie

Już niedługo Twoja walka z firmą ubezpieczeniową zakończy się w sądzie? Świetnie, ponieważ znaczy to, że w ogóle podjąłeś batalię z podmiotem, który na prawdę często wypłaca zbyt niskie odszkodowania. A tego na nieszczęście nie robi wciąż zbyt dużo osób. Z tego względu firmy ubezpieczeniowe wciąż są gotowe do tego, aby zaniżać odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy albo innego typu.

Stąd też pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie zgadzać się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Z jakiego względu? Otóż na prawdę bardzo często wycena szkód powstałych na wskutek nieszczęśliwego zdarzenia albo wypadku z nie naszych przyczyn jest po prostu zaniżona. I to oczywiście my osobiście będziemy na tym stratni w największym stopniu. Otrzymane środki finansowe często są nawet dwukrotnie mniejsze, niż powinny być. Za przykład weźmy jedną z ostatnich spraw sądowych, w której uczestniczyła Kancelaria Enres, występująca w obronie własnego klienta. Poszkodowany w tym przypadku od ubezpieczalni otrzymał wycenę szkód na kwotę 42 tyś. zł. Oczywiście radcy prawni kancelarii w tej samej chwili stwierdzili, że jest to kwota śmiesznie niska. Z tego względu już niedługo sprawa skończyła się w sądzie. Skutek? Otóż firma ubezpieczeniowa musiała wypłacić kwotę w wysokości 108 tyś. złotych. Oprócz tego zostali oni pociągnięci również do uregulowania odsetek, które sumarycznie wyniosły kolejne kilkadziesiąt tyś. złotych dla klienta. Jak widać odszkodowanie od ubezpieczalni jedynie z pozoru wydaje się uczciwe. Rzeczywiście często jest najzwyczajniej w świecie zaniżone.

Źródło informacji: http://konektia.pl/forum/member.php?action=profile&uid=234931